php-fusion-themes
php-fusion-themesGrudzień 20 2014 15:22:29php-fusion-themes
php-fusion-themesNawigacjaphp-fusion-themes
php-fusion-themes Brak linków php-fusion-themes
php-fusion-themesphp-fusion-themesphp-fusion-themes
php-fusion-themesOnlinephp-fusion-themes
php-fusion-themes Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 817
Najnowszy Użytkownik: Ewatug
php-fusion-themes
php-fusion-themesNa Forumphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Najnowsze Tematy
kredyt bik Piechowic...
szybka pozyczka do r...
Witam bardzo prosz&#...
pożyczki bez bi...
chwilówki bez z...
Najciekawsze Tematy
Wykoty 2012 [791]
ZDJĘCIA NASZYCH KÓZ [679]
Inne zwierzęta [541]
idą mrozy. [393]
Wykoty 2013 [328]
php-fusion-themes
php-fusion-themesOstatnie Artykułyphp-fusion-themes
php-fusion-themes Lelek kozodój –...
Wypas kóz na pastwisku
Koza śruboroga
Kozy w agroturystyce
Budowa kozy
php-fusion-themes
php-fusion-themesZobacz Tematphp-fusion-themes
php-fusion-themes
| Kozie forum | Rozmnażanie
Strona 6 z 7 << < 3 4 5 6 7 >
Autor RE: Ciąża u Kozy
Mag2271
Użytkownik

Data rejestracji: 31.01.11
Dodane dnia 27-08-2012 12:30
hubek124 no cóż ... jeżeli koza jest w trakcie rui wystarczy najczęściej jedno krycie. Tak jak u wszystkich ssaków. Potem czekamy 3 tygodnie, jeżeli koza nie powtarza rui jest pokryta i za 5 miesięcy urodzi młode.
Wszystko zależy od tego czy utrafisz z terminem rui no i oczywiście od płodności capa smileysmiley. Nie wiem czy obrazowo to określiłam.
Edytowane przez Mag2271 dnia 27-08-2012 12:37
Wyślij Prywatną Wiadomość
marta30
Użytkownik

Miejscowość: Hajnówka
Data rejestracji: 31.10.10
Dodane dnia 27-08-2012 13:28
Jeśli koza faktycznie jest w rui to kozła dopuszczam rano i wieczorem powtórka. Wystarczy jeden- dwa skoki.
laleczka100
Użytkownik

Miejscowość: Buk okolice Poznania
Data rejestracji: 05.04.09
Dodane dnia 27-08-2012 20:27
Ja dopuszczam dwa razy pod rząd i jak na drugi dzień zdąrzę to powtórka.

jola
monia8366
Moderator

Miejscowość: Częstochowa
Data rejestracji: 10.03.11
Dodane dnia 27-02-2013 21:43
Mela ma termin na 5 marca wymię powoli nabiera a już widać ze ta laktacja będzie piękna smiley uwielbiam tą kozę nie tylko za charakter ale i za jej mleczność smiley

monia
pelikan
Użytkownik

Miejscowość: lubelskie
Data rejestracji: 16.10.12
Dodane dnia 27-02-2013 23:09
Rzeczywiście wymie nabrało aż nogi jej się rozchylają smiley moja kulka ma na 16 i ma podobne , może mniejsze wymie ale też spore przynajmniej tak mi się wydaje smiley no ale mogę się mylić bo nie mam porównania smiley
monia8366
Moderator

Miejscowość: Częstochowa
Data rejestracji: 10.03.11
Dodane dnia 01-03-2013 15:24
kerzysztof napisał:

Mam dwie kozy które były zapładniane w okresie jesiennym (dokładnie nie wiem kiedy, bo cap stacjonował u nich od listopada do zeszłego tygodnia - pierwsze ruje w obecności capa miały ok 7 (koza 1), 15 listopada(koza 2)). obydwie wyglądają na zacapione (duuże szerokie brzuchy). obydwie od czasu przybycia capa zostały zasuszone. Dziś sprawdzałem wymiona - obydwie mają dość małe (przed zasuszeniem, w okresie dojenia były 3-4 razy większe - dawały po ok litra na dzień - to było ich maximum latem). Zamiast mleka ze strzyków leci przeźroczysty płyn - lepki i raczej bezwonny, niezabarwiony - jak woda tylko nieco mętniejszy) myślałem, że to już siara ale na tym forum przeczytałem, że powinna być ona raczej żółtawa... ponieważ kozy mam niecałe 2 lata i jest to moje pierwsze zacapienie chciałem zapytać bardziej doświadczonych hodowców, czy to rzeczywiście siara (bo może to za wcześnie - skoro ciąża u kozy trwa 5 miesięcy to wykot powinien być najprędzej za 2-3 tygodnie o ile cap zacapił od razu), lub czy po zasuszeniu, przy próbie dojenia np u niezacapionej kozy powinno pojawić się białe mleko, czy też taki przeźroczysty, bezbarwny płyn (dodam tylko że zdoiłem tylko po 2 ściśnięcia u każdej z nich)... Będę wdzięczny za waszą opinię.

kerzysztof napisał:

Aha i jeszcze pytanie - na ile przed porodem wymiona zaczynają się powiększać w sposób widoczny, i jak duże mogą być w momencie porodu?

Krzysztof odpisał:

Nie panikuj. Okocą Ci się 7 i 15 kwietnia. A tak na marginesie to pytaj przed kupnem a nie po.

monia
kerzysztof
Użytkownik

Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 27.07.11
Dodane dnia 01-03-2013 16:53
1.)Do paniki jeszcze daleko, po prostu opisałem sprawę i proszę o konkrety. To moje pierwsze kozy, po raz pierwszy zacapione, z doświadczenia wiem, że nawet większa część weterynarzy ma mało do powiedzenia nt. szczegółów hodowli kóz. takie są realia.
2.)zgadza się - w kwietniu, nie w marcu
3.)o co pytać? przed kupnem kozy o przebieg ciąży??? bo nie rozumiem w jakim celu to napisałeś Krzysztof???
Właściwie interesuje mnie ten płyn - gdyby było to mleko to rozumiem, ale jeśli jest to siara (tego właśnie jestem ciekaw) to z waszego doświadczenia kiedy pojawia się przed wykotem?
Edytowane przez kerzysztof dnia 01-03-2013 17:11
marta30
Użytkownik

Dodane dnia 01-03-2013 18:08
kerzysztof, po pierwsze, nie zacapienie a zakocenie. Capić to inaczej śmierdzieć. Kozy są zakocone. Siara pojawia się bardzo różnie, u każdej kozy inaczej, nie ma konkretnego terminu. Siara jest żółta ale już wcześniej w wymieniu zachodzą różne procesy. To co opisujesz jest normalne. Koza kotna, zasuszona nie ma mleka. Można czasem wycisnąć trochę płynu o którym piszesz.
kerzysztof
Użytkownik

Dodane dnia 01-03-2013 18:46
wybacz mi to "zacapienie" ale tak się u nas mówi, a wręcz wydaje się to bardziej logiczne - cap to kozioł, a nie śmierdziel, choć to często idzie w parze smiley niż szeroko tu używane zakocenie. Inny spotykany przeze mnie termin - zakoźlenie - lub w przypadku porodu - wykoźlenie - też jest poprawny, ale mniej popularny. Osobiście - termin "zakocenie" wydaje mi się nieco zbyt "międzygatunkowy" i po prostu go nie lubię. Ot, tak już mam i nie zamierzam tego zmieniać. Z góry za to przepraszam wszystkie mądre głowy... A propos "płynu" - dzięki za odpowiedź.
marta30
Użytkownik

Dodane dnia 01-03-2013 19:04
Rozumiem, choć mi znów to zacapienie negatywnie się kojarzy. To na krowę trzeba by zabyczona mówić. smiley Nie lubię też słowa cap, kozioł brzmi lepiej. Od capa powstało słowo capi czyli śmierdzi a to przyjemnie się nie kojarzy. Nie każdy kozioł przecież śmierdzi. Przynajmniej mój nie. smiley
kerzysztof
Użytkownik

Dodane dnia 01-03-2013 19:13
pamiętam, że kiedy ponad rok temu próbowaliśmy zapłodnić nasze kózki, wybraliśmy się z nimi do capa. Miał mały boks w typowej wiejskiej stodole. Strasznie śmierdział - czuć było już na podwórku. Nasz kozioł miał przy nim słaby, ledwo wyczuwalny "aromat" i to tylko w okresie rui. Także to chyba sprawa indywidualna... Kozioł, po tym jak spełnił swoje zadanie, w zeszłym tygodniu poszedł pod nóż. Z wielką obawą spróbowaliśmy mięsa koziego (tyle przecież czytałem jakie to niesmaczne) i tu duża niespodzianka - mięso jest pyszne. Polecam spróbować samemu.
marta30
Użytkownik

Dodane dnia 01-03-2013 19:27
Kozinę znam i lubię ale młodą. Jednak jeśli tylko mogę uniknąć rzezi to super. Na szczęście mój kozioł pod nóż nie pójdzie, geny zbyt dobre. smiley
Nubirek
Użytkownik

Miejscowość: Nowy Sącz
Data rejestracji: 01.10.12
Dodane dnia 01-03-2013 23:29
ja tylko chciałem dodać, że krowe można zabyczyć :-)
Edytowane przez Nubirek dnia 01-03-2013 23:30
mala czarna
Użytkownik

Data rejestracji: 22.01.13
Dodane dnia 02-03-2013 04:14
Nie wiem, skąd wzięło się powiedzenie, "koza zakocona"?Kot z zapłodnieniem kozy nie ma nic wspolnego.
Nubirek u nas mowi sie krowa "zacielona" ale nie mam nic przeciwko zabyczeniu.smiley

Człowiek jest jedynym zwierzęciem, które robi interesy.
Nawet miłość psa kupuje za pieniadze.
marta30
Użytkownik

Dodane dnia 02-03-2013 06:48
Nie wiem skąd się wzięło, niemniej tak jest przyjęte. Kotna może być koza lub owca.
Krzysztof
Użytkownik

Data rejestracji: 19.05.12
Dodane dnia 02-03-2013 07:44
A ja wam powiem jak to u mnie drzewiej bywało. Krowa się goniła jak chciała do byka, koza bukowała, królik się parkał. Koza była kryta a jak nie powtarzała- była pokryta. Krowa się cieliła a koza się kociła.Co kraj to obyczaj. Najwięcej dziwolągów występuje w telewizji a nikt nie reaguje.Np.Przedany zamiast sprzedany.Nawet mój komputer to zauważył.

Krzysztof
LadyMidnight
Użytkownik

Miejscowość: Przeworsk
Data rejestracji: 23.08.12
Dodane dnia 02-03-2013 08:06
Na drugim końcu Polski, Krzysztofie jest tak samo: krowę się zaciela i jest cielna a potem się cieli. Koza, owca, kotka jest kotna, a potem się koci, suka jest szczenna a potem się szczeni, klacz jest zaźrebiona, źrebna, a potem się źrebi. Tak, że to chyba ogólnopolskie określenia. A capi, ktoś jak się nie myje.

kochaj bliźniego swego, jak siebie samego
Beti_33
Użytkownik

Miejscowość: okolice Łącka
Data rejestracji: 19.02.12
Dodane dnia 02-03-2013 08:25
U mnie dokładnie jak u LadyMidnight smiley
O zacapieniu słyszę pierwszy raz w życiu.

beti
Nubirek
Użytkownik

Miejscowość: Nowy Sącz
Data rejestracji: 01.10.12
Dodane dnia 02-03-2013 12:36
u nas na osiedlu to krowa sie poluje a nie goni :-) a potem krowa jest cielna i sie cieli bo jakby krowa była heh zabyczona to by potem się musiała byczyć , a to u nas znaczy że nic nie robi tylko sie opiernicza :-)

A czy u kogoś się kury kurczą ? bo u mnie akurat znoszą jajka hihi

... A co do owcy to owca zdaje się jest bagna a potem się bagni, chyba tak jest prawidłowo , ale wiekszość mówi że owce się kocą , to "kocenie się" to chyba takie uniwersalne i popularne jest zdaje się
Edytowane przez Nubirek dnia 02-03-2013 12:38
matusiakm
Użytkownik

Data rejestracji: 06.01.13
Dodane dnia 02-03-2013 22:03
mam jedno pytanie czy u kozy przed wykotem bardzo puchną drogi rodne i czy coś się zmienia wizualnie przy tak zwanej ,,cipce''
Edytowane przez matusiakm dnia 04-03-2013 16:57
Strona 6 z 7 << < 3 4 5 6 7 >
Skocz do Forum:
php-fusion-themes
php-fusion-themesLogowaniephp-fusion-themes
php-fusion-themes
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
php-fusion-themes
php-fusion-themesAnkietaphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Jak oceniacie strone????

Słaba

LEpiej zamknąc

Dobra

Bardzo dobra

Znakomita

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
php-fusion-themes
php-fusion-themesShoutboxphp-fusion-themes
php-fusion-themes
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

LadyMidnight
23 październik 2014 19:10
to forum jest martwe, proszę się tu nie rejestrować. nowe forum kozolin2

Honeyy
28 lipiec 2014 11:22
Na sprzedaż urocza kózka czystej rasy kameruńskiej z dowozem.Rodzice do obejrzenia na m-cu lub przez mail.Kózka-Toffi ur.24.03.2014.250zł woj.pomorskie 501419421;donwittorio@wp.
pl

Honeyy
28 lipiec 2014 11:19
Koza mleczna Lusia pochodzi z huty Dolnej woj.pomorskie 501419421;donwittorio@wp.
pl

Honeyy
28 lipiec 2014 11:17
Koza mleczna Lusia z mlekiem!3letnia po 2 wykotach.Po ojcu rasy szlachetnej niemieckiej.Bardzo przyjazna i spokojna.Maści budyniowo-białej z rogami a na szyji urocze dzwonki odziedziczone po ojcu.200z

Loki
30 styczeń 2014 10:46
Kupię młode kozy saaneńskie czystej rasy z papierami z Niemiec proszę o kontakt biel-jg@wp.pl

dsolar
18 listopad 2013 19:34
co za beznadziejna strona nawet nie można znaleźć zadanych przez siebie pytań...

heerinueCef
12 listopad 2013 07:04
[url=http://www.miplo.pl/
point.php?&p=9yOnc4xL]age
ncja reklamowa Rzeszów[/url]

kkubaa
29 sierpień 2013 17:21
http://kozoland.ubf.pl/fo
rum/index.php

kkubaa
29 sierpień 2013 17:21
http://kozoland.ubf.pl/fo